Doç. Dr. Veysel ERTURUN'un Danışmanlığında Öğrencilerimizin "Bonding Jumper İnovasyonu" İsimli Projesi ile Almış Olduğu İkincilik Ödülü
Doç. Dr. Veysel ERTURUN'un Danışmanlığında Öğrencilerimizin "Bonding Jumper İnovasyonu" İsimli Projesi ile Almış Olduğu İkincilik Ödülü

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından düzenlenen Hangar Kampüs İnovasyon Programı, yüze yakın proje başvurusu arasından sadece 12 proje için kapılarını açtı. Bu programın Demoday etkinliği, 15 Eylül 2023 tarihinde TUSAŞ'ın Ankara/Kazan tesislerinde yaklaşık 150 kişilik katılımla gerçekleştirildi.

Proje ekipleri, özgün projelerini havacılık sektörünün önde gelenlerinden oluşan jürileri ve sektör temsilcileri önünde sunma, ulusal/uluslararası yatırımcılarla bir araya gelme fırsatını yakaladılar. Sunumlar sonrası yapılan değerlendirmelerin ardından 3 proje ödüllendirildi. Doç. Dr. Veysel Erturun danışmanlığında Erciyes Üniversitesi Havacılık Elektrik ve Elektroniği Programı doktora öğrencisi Burak Güler, Erciyes Üniversitesi Uçak Mühendisliği Programı yüksek lisans öğrencisi Faruk Koca ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa'da Kimya Mühendisliği bölümü lisans öğrencisi Kemal Mert Songür'den oluşan PAYIZ ekibi, "Bonding Jumper İnovasyonu" isimli projesiyle ikincilik ödülüne layık görüldü.

TUSAŞ Genel Müdürü Sayın Temel Kotil projeyi beğenerek bu proje kapsamında üretilecek ürünün Milli Muharip Uçağı KAAN'da kullanılabileceğini ifade etti.