STAJ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER

2018 VE SONRASI GİRİŞLİ ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN ZORUNLU STAJ SÜRESİ TEK BİR DÖNEMDE UÇAK GÖVDE VE MOTOR BAKIMI (UGMB), HAVACILIK ELEKTRİK VE ELEKTRONİĞİ (HEE) (2018 VE SONRASI GİRİŞLİ UÇAK ELEKTRİK-ELEKTRONİK BÖLÜMÜ VE UÇAK GÖVDE VE MOTOR BAKIM BÖLÜMÜ), BÖLÜMLERİ İÇİN 24 İŞ GÜNÜ, HAVACILIK YÖNETİMİ (HY), UÇAK MÜHENDİSLİĞİ (UÇM), UZAY MÜHENDİSLİĞİ (UZM) VE PİLOTAJ BÖLÜMLERİ İÇİN 20 İŞGÜNÜ OLARAK 3. YARIYILDAN SONRA YAPILMASI ESASTIR.

01/09/2011 TARİHİNDEN SONRA VE 2018 YILINDAN ÖNCE ÜNİVERSİTEMİZE KAYIT YAPTIRAN TÜM BÖLÜM ÖĞRENCİLER TEK SEFERDE 30 İŞ GÜNÜ STAJ YAPACAKLARDIR.01/09/2011 TARİHİNDEN ÖNCE ÜNİVERSİTEMİZE KAYIT YAPTIRAN ÖĞRENCİLERİMİZİN STAJ SÜRELERİ HAVACILIK YÖNETİMİ BÖLÜMÜ İÇİN 30 İŞ GÜNÜ, UÇAK GÖVDE-MOTOR VE UÇAK ELEKTRİK-ELEKTRONİK BÖLÜMLERİ İÇİN 40 İŞ GÜNÜ VE İKİ SEFERDİR.

STAJ MÜRACATINDA ŞİRKETLER TARAFINDAN İSTENEN ZORUN STAJ BELGESİ İÇİN ZORUNLU STAJ FORMU DOLDURULUP STAJ KOMİSYONUNA İMZALATILDIKTAN SONRA KULLANILACAKTIR. STAJ YERİ AYARLAYAN ÖĞRENCİLERİMİZ ZORUNLU İŞYERİ EĞİTİMİ (STAJ) FORMU BİLGİSAYAR ORTAMINDA DOLDURUP ÇIKTISINI ALARAK İLGİLİ FİRMAYA ONAYLATTIKTAN SONRA STAJ BÜROSUNA TESLİM ETMELERİ GEREKMEKTEDİR.

ÖBİSİS SGK BAŞVURU SİSTEMİNDEKİ BAŞLAMA VE BİTİŞ TARİHLERİYLE ZORUNLU İŞYERİ EĞİTİMİ (STAJ) FORMUNDAKİ BAŞLAMA VE BİTİŞ TARİHLERİ AYNI OLMAK ZORUNDADIR.

STAJ DOSYALARI DOLDURULARAK İŞYERİ YETKİLİSİNE ONAYLATILIP FOTOĞRAF YAPIŞTIRILARAK BİLGİLERİNİZ GİRİLDİKTEN SONRA STAJ OFİSİNE STAJ BİTİMİNDE TESLİM EDİLECEKTİR.

STAJ İŞVEREN RAPORU STAJ YAPMIŞ OLDUĞUNUZ İŞYERİ YETKİLİSİNE DOLDURTULARAK KAPALI ZARF İÇERİSİNDE STAJ DOSYASI İLE BİRLİKTE STAJ VE UYGULAMALI EĞİTİMLER OFİSİNE TESLİM EDİLECEKTİR. 

STAJ DOSYALARI STAJ BİTİMİNDEN SONRA 15 GÜN İÇİNDE STAJ OFİSİNE TESLİM EDİLECEKTİR.

Not: STAJ DOSYASI OLUŞTURMAK İÇİN HER SAYFADAN BİRER ADET FAALİYET RAPORU SAYFASINDAN STAJ İŞ GÜNÜ (20-24) SAYISI KADAR ÇIKARTILMASI GEREKMEKTEDİR. GEREKMEKTEDİR.