ATÖLYELER

Uçak Gövde-Motor Bakım Atölyesi

Uçak Gövde-Motor Bakım Atölyemizde öğrenciler, pistonlu motorlar, hava aracı bakım uygulamaları, uçak yapıları ve uygulamaları gibi derslerin uygulamalarını yapmaktadır. Bu dersler kapsamında öğrenciler emniyet teli uygulaması, perçin uygulaması, saç kesme, saç şekillendirme, ölçme ve ölçü aletlerinin uygulaması gibi faaliyetlerde bulunmaktadırlar. Ayrıca havacılıkta kullanılan el aletlerinin tanıtılması ve kullanılması da bu atölyemizde gösterilmektedir. Atölyemizde bulunan pistonlu motorlar üzerinde söküm-takım işlemleri gibi pratikler uygulamalar da gerçekleştirilebilmektedir.


Kaynak Atölyesi

Kaynak atölyemizde Gaz Altı (Argon), TIG, ve Punta kaynak makineleri bulunmaktadır. Öğrencilerimiz bu kaynak makinelerinde metal ve alüminyum malzemelerinde basit birleştirme uygulamaları yapmaktadır. Bu aletlerin kullanılmasıyla öğrencilerin el becerilerinin geliştirilmesi sağlanmaktadır.

Kompozit Atölyesi

Kompozit atölyemizde farklı türdeki malzemelerin uygun oranda birleştirerek yeni malzemeler elde edilmesi, elyaf malzemelerinde ve reçine malzemeler kullanarak fırınlama sonucunda daha dayanıklı, daha mukavemetli ve daha hafif malzemelerin temini ve uygulaması yapılmaktadır.

Model Uçak Atölyesi

Model uçak atölyesi hava araçlarının modellerinin yapımını gerçekleştirebilmek için gerekli olan teçhizatlarla donatılmıştır. Üniversitemizi temsilen katıldığımız ulusal ve uluslar arası yarışmalarda kullanılan uçakların dizaynı ve yapımı model uçak atölyesinde gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda okulumuzda düzenlenen model uçak yapımı kursları ve model uçak dersleri bu atölyemizde verilmektedir.