Türkiye Uçak Bakım Eğitim Kuruluşları (TUBEK) 2. Toplantısı İstanbul’da Düzenlendi
Türkiye Uçak Bakım Eğitim Kuruluşları (TUBEK) 2. Toplantısı İstanbul’da Düzenlendi

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün işbirliği ile Uçak Teknisyenleri Derneği(UTED) tarafından organize edilen Türkiye Uçak Bakım Eğitim Kuruluşları(TUBEK) 2. Toplantısı, 20 Ocak 2023 tarihinde İstanbul’da Türk Sivil Havacılık Akademisi’nde gerçekleştirildi.

Sivil havacılık sektöründe faaliyet gösteren Uçak Bakım Eğitim Kuruluşlarını, bu alanda eğitim veren üniversitelerden akademisyenleri ve sektörde görev yapan uçak bakım teknisyenlerini buluşturan 2. TUBEK Toplantısı, Genel Müdürümüz Prof. Dr. Kemal YÜKSEK ve UTED Başkanı Necdet AKSAÇ’ın yaptığı açılış konuşmalarıyla başladı.

Toplantının ilk oturumu “Bakım Personeli Lisanslandırma Mevzuatındaki Gelişmeler” ardından EAMTC Toplantı değerlendirmesi ile devam etti.

Toplantının öğleden sonraki oturumları ise TUBEK bünyesinde oluşturulan alt çalışma grubu toplantıları şeklinde gerçekleştirildi. “Teorik Eğitim Süreci Sorunları ve Çözüm Önerileri”, “Teorik Bilgi Sınavları Soruları ve Çözüm Önerileri” konularının ele alındığı ilk çalışma grubu toplanışının ardından, “Pratik Eğitim Süreci Sorunları ve Çözüm Önerileri”, “Modül 18 Geçiş Süreci Değerlendirmesi” ve “Bakım Personeli için İngilizce Bilgi ve Becerilerine yönelik Paydaş Çözümlemesi ve Süreç Önerileri” konu başlıkları altında çalışma grubu üyeleri bir araya gelerek, çözüm önerilerine yönelik görüş alışverişinde bulundu.29 Ocak 2023 Pazar
Toplam 0 görüntüleme